مقالات

اجاره داربست

          شما در حال برنامه ریزی پروژه ای هستید که به قطعات داربست خاصی نیاز دارد که دیگر اصلاً به آنها نیاز نخواهید داشت یا تعداد سفارشات بسیار زیاد است و باید مواد داربست را برای مدت کوتاهی استفاده کنید. در این موارد، اجاره داربست می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. البته همیشه می توانید داربست بخرید و از آن در پروژه های مختلف استفاده کنید. اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که محاسبات آن در پایان پروژه برای شما موثر باشد و نتیجه آن شود که اجاره داربست می تواند جایگزین ارزشمندی بجای خرید داربست برای شما باشد .

         ما در داربست فرهنگ نه تنها لوله های داربست را به فروش می رسانیم ، بلکه اجناس داربست را در شرایط منعطف نیز اجاره می دهیم. مشتریان ما پروژه های پیچیده داربستی را مانند یک سکوی کار در یک ساختمان ، فقط با مواد داربست اجاره ای اجرا می کنند. اما فرآیند اجاره داربست چگونه است ؟

خرید یا اجاره مواد داربست ؟ کدام گزینه برای پروژه داربست بعدی شما بهتر است ؟

به احتمال زیاد داربست فرهنگ را به عنوان مجری اجاره و فروشنده سیستم های داربست با کیفیت برتر می شناسید. اما آیا می دانستید که ما گزینه های اجاره داربست را با شرایط منعطف نیز ارائه می دهیم؟ ما با تامین بهترین اجناس داربست و قیمت مناسب اطمینان می دهیم که همیشه می توانیم بهترین، جذاب ترین و منعطف ترین راه ها را به مشتریان خود ارائه دهیم.

          هنگامی که در حال برنامه ریزی برای یک پروژه داربست هستید، می توانید اجاره داربست را در نظر بگیرید، اگر هنوز این کار را نکرده اید. با این حال، هیچ فرمولی وجود ندارد که آیا اجاره یا خرید داربست انتخاب مناسبی برای شما است، بنابراین مشاوره حرفه ای از اهمیت بیشتری برخوردار است. با این وجود، شما می توانید برخی از نکات اولیه ذیل را بررسی کنید که می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

           یکی از مواردی که برای اتخاذ تصمیم مهم است مدت زمان مورد نیاز شما به داربست برای پروژه است. هنگام تصمیم گیری برای اجاره یا خرید یک داربست، تعیین مدت تخمینی پروژه داربست به شما کمک می کند. به عنوان یک قاعده کلی، اگر انتظار می رود پروژه شما ظرف 8 ماه یا کمتر به پایان برسد، اجاره داربست را در نظر بگیرید. در این صورت، هزینه های اجاره داربست در مقایسه با خرید یک داربست کمتر است. اما اگر انتظار دارید که به طور مرتب از تجهیزات اضافی داربست استفاده کنید، خرید و استفاده مجدد از آن برای پروژه های مشابه منطقی است.

         از دیگر مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد هزینه های اجرای پروژه ( باز و بست داربست ) و بررسی توانایی در انجام آن است . عدم تجربه افراد در اجرای پروژه و خرید مواد و مصالح مورد نیاز آن گاهاً می تواند حوادث ناخواسته ای را در پی داشته باشد که تبعات آن به عهده سازندگان محترم است . بدیهی است انجام پروژه های داربست نیز مانند دیگر امور ساختمان باید به متخصصین آن سپرده شود که داربست فرهنگ با استادکاران مجرب می تواند بهترین گزینه برای اجاره داربست و اجرای ایمن آن باشد .  

         یکی دیگر از موارد،   فروش یا نگهداری اجناس داربست پس از انجام پروژه تا پروژه های بعدی است. قطعا در شرایط عادی خرید لوازم داربست و فروش آن پس از پایان پروژه 30 درصد در فروش لوله و 60 درصد در دیگر لوازم داربستی مثل بست و اتصال و … با کاهش قیمت و مواردی چون کسری و خرابی روبرو خواهد بود و خرید اجناس داربست در کوتاه مدت به صرفه نخواهد بود . علاوه بر این موارد هزینه های نگهداری و انبارداری نیز حداقل به مدت یک سال از یک پروژ تا پروژه بعدی نیز متصور خواهد بود که بر هزینه های خرید داربست می افزاید . لذا در این موارد نیز اجاره داربست بهترین گزینه پیش روی سازندگان خواهد بود 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *